Diğer

Seminer: Travma ve Çocuklar

FİYATI 118.00
ETİNLİK ZAMANLARI
Açık Diyalog , İstanbul - Avrupa
Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Açık Diyalog İstanbul ve Arkabahçe Psikolojik Danışmanlık Merkezi işbirliği ile veliler için seminerler serisi devam ediyor. 

Boşanma, evlat edinilme, kaza, hastalık, hırsızlık, yakınlarını kaybetme, deprem, taciz… Çocuklar bu olayları bazen kendileri yaşayabilir ya da bu olaylara tanıklık edebilirler. Ebeveynler olarak travma yaratan bu olayları yaşayan çocuklarınıza nasıl yardımcı olunabilir? Klinik psikolog Nur Dinçer Genç tarafından verilecek bu seminer, travmaya uğrayan çocuklara nasıl yardım edilebileceği konusunda ebeveynleri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Travma nedir, travma sonrası gözlenebilecek belirtileri tanıma, çocuk ve gençlere ölüm kavramı nasıl anlatılır, iyileşme yolunda ebeveynlere düşen görevler konuları ele alınacaktır.

Nur Dinçer Genç Hakkında
1986 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nde lisans eğitimini, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Bölümünde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Özel Yüzyıl Işıl Okulları`nda psikolojik danışmanlık biriminde görev aldıktan sonra Psikoterapi Bilim Merkezi`nde, çocuk ve ergenlerde okul ve öğrenme sorunları, aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı alanlarında çalışmalar yapmış, okullarda rehberlik birimlerinin yeniden yapılandırılması konularında çeşitli çalışmalar yapmış, eğitimler vermiştir. 2000 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Merkezi`nde psikolog olarak göreve başlayan Nur Dinçer Genç Psikoloji alanında çalışanlara yönelik eğitim ve süpervizyon çalışmaları yapmaktadır. Mayıs 2011 tarihinden itibaren kendi kurduğu Arkabahçe Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık merkezinde terapist, eğitimci ve yönetici olarak çalışmaktadır. Genç, çalışmalarında ağırlıklı olarak Dışavurumcu Sanat Terapisi, Kum Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, EMDR Terapisi, Aile Terapisi ve Jung Terapisi tekniklerini kullanmaktadır. Genç`in çoğunlukla çalıştığı danışmanlık konuları ise, psikolojik travma, okul ve öğrenme sorunları, çocukluk dönemi sorunları, aile içi iletişim sorunları, hamile danışmanlığı, anne-bebek danışmanlığı ve bakıcı-bebek danışmanlığıdır.

Yaş Sınırı ve Kurallar: Etkinlik yetişkinler içindir. Yer kısıtlı olduğu için kayıtların 16 Mayıs'a kadar yapılması gereklidir, yapılan başvuruların Açık Diyaloga iletilmesi rica olunur.


Bültene üye ol

İlginizi Çekebilir
22 Eyl
 
İstanbul - Avrupa Terakki Vakfı Kültür Merkezi - ETİ Çocuk Tiyatrosu: Kırmızı Başlıklı Kız
30 Eyl
 
Ankara Antares Sanat Merkezi - Tiyatro: Olaf Ateş ve Buz Kristali
23 Eyl
 
Ankara Antares Sanat Merkezi - Tiyatro: Nasreddin Hoca Renkler Ülkesinde